Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice

HOSPIC SV. JANA N. NEUMANNA

Posláním tohoto zařízení je poskytování paliativní péče nemocným v Prachaticích a okolí. V posledních chvílích života je pro každého člověka nejdůležitější domov a blízkost rodiny. V naprosté většině případů ale lidé v Češku umírají v ponuré atmosféře nemocnice.  Alternativa přitom existuje - v podobě hospicu, který poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž medicína vyčerpala všechny své možnosti. Klientům hospicu je zaručeno, že nebudou trpět nesnesitelnou bolestí, v posledních chvílích nezůstanou sami a za každých okolností si zachovají svou lidskou důstojnost.

Hospic sv. Jana N. Neumanna, který disponuje 30 specializovanými lůžky (na proleženiny), poskytuje služby v okolí Prachatic už více než pět let. Za tu dobu doprovodil na „druhý břeh“ přes 900 umírajících a péči věnoval i jejich rodině.  Od loňska nabízí i domácí hospicovou péči a do budoucna chce dokončit výstavbu zařízení pro lidi trpící Alzheimerovou demencí.

Snadnou existenci ale zaručenou nemá. Přes veškerou snahu se jeho vedení zatím nepodařilo přesvědčit většinu zdravotních pojišťoven o prospěšnosti této péče pro pacienty a uzavřít s nimi smlouvy o jejím poskytování a úhradě. Pomáhat umírajícím tak hospic zvládá jenom díky dárcům a sponzorům.

S pomocí grantu CharityMints bude moci být nabídnuta paliativní péče hospicu i pacientům, kteří si přejí zůstat v domácím ošetření, tedy v blízkosti rodiny.

 

www.hospicpt.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení