Novinky

Nové neziskové projekty, které letos podporujeme

Letos a vlastně nikdy, není výběr projektů, které si mezi sebe rozdělí příspěvky, vůbec jednoduchý. Každoročně je to těžké mezi neziskovými organizacemi vybrat, taky proto nám to letos trvalo trochu déle, neboť je jich přihlásilo jednou tolik.

Vypsali jsme výběrové řízení, do kterého se mohla přihlásit jakákoliv organizace, pokud splňovala podmínky. Podmínky byly totožné jako v předchozích letech. Přihlašování probíhalo během dubna 2023, vyplněním online formuláře a zodpovězením několika otázek. Otázky byly jednoduché a chtěli jsme se z nich dozvědět, jak organizace definují svou pomoc, vizi a na co plánují dar využít. Důležité také bylo, aby popsaly vztah k našemu projektu, protože s nimi budeme spolupracovat a vzájemně o sobě informovat.
Přihlásilo se celkem 58 organizací a vybrali jsme tyto projekty:
Asistencni jednorozec
Dum pro Julii
Greendoors

Děkujeme všem, kteří se přihlásili. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože podpořit jsme chtěli úplně každý projekt.

Přijímání žádostí o podporu od Žvejkaček na rok 2023 spuštěno!

I přes to, že doba je stále z mnoha důvodů nepříznivá, chceme i nadále podporovat ty, kteří to potřebují. V roce 2023 chceme opět podpořit tři nestátní neziskové organizace (NNO). Při výběru budeme klást důraz na co nejširší škálu podporovaných činností a témat.

Přihlásit se můžete už nyní přes tento formulář:
Vyplnit formulář >> 

Přijímání žádostí bude ukončeno k půlnoci 30. 4. 2023. Do konce května potom budeme všechny přihlášené informovat, jak výběr dopadl.

Přejeme mnoho úspěchů a děkujeme za šíření informací o projektu Charity Gums.

Teď už žvejky od jednoho kusu!

Zdravé žvejky již od jednoho kusu u vás!

Ano je to tak, již od února 2022 si můžete objednat kolik žvýkaček chcete 1 nebo 100 ks. https://www.charitygums.cz

Záleží to na vás. Do této doby jsme nabízeli možnost zakoupení minimálního množství 10 ks, několik z vás nám dali zpětnou vazbu, že to je škoda. Proto nyní prodáváme kusů kolik chcete a nekolik z vás již tuto službu využilo. Takže děkujeme za vaše názory a těšíme se s vámi na další zlešováky!

Dopřejte si zaslouženou dovolenou!

 

Ani my nejsme vyjímka a někdy jí potřebujeme jako sůl. A ta je nad zlato, jak se praví
v pohádkách. Proto si bereme volno od 7.7. do 13.7. 2021. Zakázky, které budou objednány
do 2.7. 2021 k vám včas doplují. Takže AHOOJ !!!  šťastnou plavbu a po ní se můžete těšít na novou letní kolekci plnou sluníčka.
Vybrané projekty Charity gums

Výběr projektů, které si mezi sebe rozdělí příspěvky z každé prodané krabičky Charity Gums za rok 2021 a 2020, nebyl vůbec jednoduchý.

Vypsali jsme výběrové řízení, do kterého se mohla přihlásit jakákoliv organizace, pokud splňovala podmínky. Podmíky byly totožné jako v předchozích letech. Přihlašování probíhalo během dubna 2021, vyplněním online formuláře a zodpovězením několika otázek. Otázky byly jednoduché a chtěli jsme se z nich dozvědět, jak organizace definují svou pomoc, vizi a na co plánují dar využít. Důležité také bylo, aby popsaly vztah k našemu projektu, protože s nimi budeme spolupracovat a vzájemně o sobě informovat.
Přihlásilo se celkem 34 organizací a vybrali jsme tyto projekty:
Dílny tvořivosti
RC Radost
Tady a teď

Děkujeme všem, kteří se přihlásili. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože podpořit jsme chtěli úplně každý projekt.

Hledáme nejlepší návrh designu nových Charity Gums

Jsi kreativní? Znáš a miluješ slavná i neznámá místa v Karlovarském kraji? Jsi „karlovarák“ tělem i duší? Přenes svou vášeň na papír, plátno nebo do počítače a staň se autorem originálního designu našich žvejk a bloků ze speciální edice
s tématem Karlovarský kraj.

U příležitosti Světového dnu grafického designu vyhlašujeme soutěž o nej...design Charity Gums s tématem: Karlovarský kraj – Kraj příležitostí. Ztvárnit můžeš vše co se ti v kraji líbí, co miluješ, proč to tu máš rád nebo se sem rád vracíš, jakkoliv vtipně, ironicky, mile atd..

Hledáme poslední designový návrh  do nové speciální edice Charity Gums s motivy Karlovarského kraje. Vítězný návrh bude realizován a v té nejlepší společnosti dalších designů od kreativní patriotky Helen Čubové, známého knižního ilustrátora Dalibora Nesnídala, grafické designérky, která se podílela na Varyguide Aničky Tomáškové až po mladého, talentovaného Matěje Peterky.

Podmínky soutěže:

  1. Návrhy originálních designů na téma Karlovarský kraj – kraj příležitostí přijímáme od 27. dubna do 16. května 2021.
  2. V elektronické podobě nebo nafocené  je můžete zasílat na adresu info@charitygums.cz.
  3. Z těch nejlepších doručených designů vyberou vítězný návrh naši fanoušci a příznivci na Facebooku a Instagramu.
    V druhé půlce května představíme vybrané návrhy v některém z příspěvků. Návrh, který získá nejvíce lajků, vyhraje
    a stane se součástí naší nejnovější edice.
  4. Motiv se skládá ze dvou částí, v případě výhry bude motiv realizován a přizpůsoben k tisku.

Naše poslání
Poslání máme mnoho… Jedním z nich je podporovat kreativní umělce a neziskové organizace. Stejně jako design, ale milujeme i náš kraj, rozhodli jsme se, že z našich žvejk vytvoříme originální suvenýr nejen pro turisty v Karlovarském kraji.

Pojďte tvořit s námi!
Projekt Kraj příležitostí byl podpořen kreativním voucherem Karlovarského kraje.

Žádost u žvejkaček o podporu na rok 2021 a 2022 byla spuštěna!

I přes nepřízeň doby se nezvdáváme a chceme podporovat ty, kteří to potřebují! V roce 2021 a 2022 chceme podporovat tři organizace.
Při vybírání projektů klademe důraz na co nejširší škálu podporovaných činností a témat.

Přihlásit se budete moci přes tento formulář
https://forms.gle/zMvWNvob72bdzndP7
Ten bude ukončen k půlnoci 30. 4. 2021. Do konce května potom budeme všechny přihlášené informovat, jak výběr dopadl.

Přejeme mnoho úspěchů a děkujeme za šíření informací o projektu Charity Gums.

 

Zdravé žvejky do Velikonočního košíčku!

Vše je jinak !!! Tak zkuste letos zajíčkovi přibalit vtipný dáreček do kočíčku. Velikonoční sada jarních žvejkaček, nebo dětské kreativní sety pro zábavu. Velikonoce jsou úžasný a mimořádný svátek! Oslava jara, která přináší do našich domovů nejen paprsky slunce a voňavé dny, ale především naději. Naději, že s odchodem zimy přichází něco nového. Naše jarní žvýkačky jsou právě takové. Mimořádné. Přináší radost i naději všem kterým pomůžete.

Jarní kolekce zdravých žvejkaček je tu!

Staří Římané slavili v březnu nový rok…..Nový začátek. Jaro. 21. března se to chystá!
Tak buďte připraveni. Máme pro Vás skvělé jarní veganské žvejky, bločky a dárkové sety pro hezkou jarní náladu. Na našem eshopu si vyberete zbrusu nové, jarní designy!

Valentýnské žvejkačky

Valentýn je za chvilku tady! Tak obdarujte našimi chartitativními žvýkačkami vaše milé. V této smutné době je fajn udělat radost i malým drobným dárkem. Kromě žvýkaček najdete i bloky a dárky, které udělají  radost mamince, babičce, ale i tatínkovi nebo dědovi. ˇvýkačky jsou veganské, bez aspartamu a cukru a podpoříte nejen české ilustrátory, ale i neziskovky.