LEDOVEC, o. s.

LEDOVEC, o. s.

 

Ledovec nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu a pomoc při udržování a zlepšování kvality jejich života ve společnosti.

Grant společnosti CharityMints je využit na celorepublikový projekt „Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách“

Ačkoli pacienti psychiatrických léčeben mají zajištěn základní servis, stimulů k samostatné a smysluplné akci, zvýšení motivace a tím i uzdravení se jim příliš nedostává. Rezignaci pacientů se rozhodl čelit plzeňský tým organizace Ledovec, která v léčebnách organizuje čtyřdenní aktivizační program zakončený „velkolepým představením“ se zapojením samotných pacientů.

Cirkus působí jako prostředí pro „bezpečné bláznění“, a zároveň jako terén, kde vynikne výjimečnost jednotlivce. Představení zahrnuje řadu pitoreskních a absurdních kousků, kde se stírá hranice mezi blázněním a normalitou. Pacienty během čtyř dnů neuzdraví, ale přinesou jim pozitivní vzpomínky na pobyt v léčebně, aktivizují je a vytrhují ze stereotypu, motivují k léčbě.

Cirkus Paciento navštíví každý rok nejméně 5 psychiatrických léčebech, v každné z nich až 15 oddělení a uspořádá představení pro cirka 100 až 300 diváků. Samotná organizace Ledovec kromě toho založila první agenturu podporovaného zaměstnání v kraji a iniciovala vznik prvních sociálních firem. Ledovec poskytuje v plzeňském kraji služby odborného sociálního poradenství, sociální rehabilitace, denního stacionáře a chráněného bydlení.

www.ledovec.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení