O projektu Charity Gums

Prodej žvejk a společenská odpovědnost?

Po žvýkačce lidé sahají bezmyšlenkovitě s jediným záměrem – osvěžit dech. Předmět každodenní spotřeby ale může být současně věcí, jež spojuje, baví a inspiruje. A taky pomáhá. 

Charity Gums – Dobrý žvejky prodáváme v papírovém vysunovacím obalu s originální grafikou. Z prodeje těchto žvýkaček podporujeme každoročně několik neziskových projektů. Těm náleží 2,50 Kč každého prodaného balení. Od roku 2012 jsme takto rozdělili mezi 29 neziskovek více než 400 000,- Kč.

Na obalu žvýkaček dáváme prostor výtvarníkům, kteří ve světě s převahou reklamního užití grafiky nemají mnoho příležitostí zviditelnit svůj umělecký talent. Díky rychlému rozšíření prodejní sítě žvýkaček jsou nyní jejich díla k vidění na přibližně 90 místech v Praze a dalších českých městech – v prostředí kaváren, barů či designových obchodů.

V lednu 2013 jsme přenesli CharityGums do Německa www.charitygums.de.

Koho a jak podporujeme? 

V letech 2011 – 2014 probíhal výběr neziskovek pomocí výběrového řízení, které jako odborný garant zaštiťovala Michaela Wicki, působící v sociální oblasti od roku 1993 jako sociální terapeutka, zakladatelka a ředitelka os DOM, organizace poskytující sociální služby.

Od roku  2015 vybíráme projekty sami.

Pokud chcete mít jistotu, že o Vaší organizaci a činnosti víme, nebo pokud máte typ na zajímavý sociální, kulturní či jinak společensky prospěšný projekt, dejte nám vědět na mail info[at]charitygums.cz

Pro výběr podporovaných projektů máme jasná kritéria. V první řadě musí jít o subjekty spadající do jedné z těchto kategorií:

  • právní subjekty poskytující sociální služby ve smyslu zákona č. 108/2006 Sb.;
  • právní subjekty působící v oblasti pomoci lidem mimo sociální služby (zdraví/vzdělávání);
  • právní subjekty realizující veřejně prospěšné aktivity (komunita apod.).

Každá organizace, která se do programu přihlásí, bude posuzována podle druhu činnosti, aktuální potřebnosti služeb, které organizace nabízí, kontinuity či flexibility a schopnosti efektivně využít poskytnuté materiální zdroje.

Dobrý žvejky - když žvýkat, tak dobře

Chceme dělat věci, které mají smysl.

Proto je nedílnou součástí našeho projektu podpora nejrůznějších neziskových projektů. Charity Gums je společensky odpovědný byznys. Pomáhat má smysl.

Chceme pomáhat a zároveň být kreativní.

Na obalech žvýkaček prezentují svou tvorbu nejrůznější grafici, ilustrátoři, nezávislí umělci i studenti. Charity Gums - Dobrý žvejky tak vypadají pokaždé jinak. Našim autorům kromě odměny pomáháme i tím, že jim umožňujeme rozšířit své dílo takřka po celé ČR. Každému autorovi spravujeme profil na našem webu a tak pomáháme se zviditelněním.

Chceme inovovat, hrát si a bavit se.

Charity Gums nejsou jen žvýkačky. Je to i hračka, přáníčko, dárek, který pobaví. Hravost a humor jsou důležitými součástmi našeho přístupu. Pomáhat se dá i jinak, jakoby mimochodem, s nevážnou tváří.