Acta Non Verba

ACTA NON VERBA, o.p.s.

Nemluvit – jednat!

Česko patří k zemím s nejvyšší mírou korupce. Veřejně se rozčilovat a brojit proti tomuhle nešvaru ovšem nestačí. Mnohem důležitější je něco dělat – stanovit si konkrétní cíl v konkrétní kauze a pokračovat v mravenčí práci. Důkazem, že tahle strategie funguje, jsou hmatatelné výsledky, které Acta non verba (ANV) zatím dosáhla.

Za svůj největší úspěch považuje zveřejňování seznamů čerpacích stanic s nekvalitním palivem (http://www.kverulant.org/pumpari.html).  K dalším patří odstranění několika billboardů z dálnic a slibu úřadů, že v odstraňování stovek dalších budou pokračovat. V nedávné kauze zase upozornila na Rathovy předražené autobusy. Výsledkem tlaku bylo vypovězení nevýhodných smluv zajišťujících dopravní obslužnost ve Středočeském kraji a vypsání výběrových řízení na tuto službu.

S pomocí grantu CharityMints se ANV zaměří na tři konkrétní kauzy:

Praha, město billboardů: Cílem je dosáhnout zrušení nemravné smlouvy na výstavbu 250 nových billboardů v Praze.

Štvanice na Štvanici: Cílem je dosáhnout postihu pražského Magistrátu za zbourání  národní památky zimní stadion na Štvanici a zabránit dalšímu korupčnímu jednání.

Retardéry: Cílem je odstraní 7 retardérů a jednoho radaru na úseku 650m z ulice Na Hřebekách v Praze 5, které patrně slouží pouze soukromým zájmům.

www.kverulant.org

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení