Jedná se o otevřené občanské hnutí bobjájící zdola proti těžbě a spalování uhlí. Sdružuje jednotlivce z různých aktivistických i neaktivistických skupin po celé republice. Hnutí vzniklo v roce 2015 v souvislosti s vládním návrhem prolomit limity těžby hnědého uhlí v Severních Čechách. Za sebou mají několik kampaní za zachování limitů, během kterých se spolu s tisícovkami lidí z celé republiky stavěli proti prolomení limitů těžby na dole Bílina a ČSA v severních Čechách.

"Českou republiku čeká dlouhá cesta, má-li se ze své závislosti na fosilních palivech vymanit. Jsme čtvrtým největším znečišťovatelem ovzduší v Evropě z hlediska emisí oxidu uhličitého. Naše ekonomika patří k nejšpinavějším a energeticky nejnáročnějším v celé Evropě. Současně přitom patříme k největším síťovým vývozcům elektřiny. Stávající vláda však ve své energetické koncepci nadále počítá především s jádrem a uhlím. Rozvoj obnovitelných zdrojů I pokroky v energetické účinnosti mezi její priority nepatří – a také proto jejich potenciál zůstává nevyužit."

Peníze z projektu Charity Gums budou využity na pořádání osvětových akcí, přednášek a diskuzí a také na vytvoření tištěných informačních materiálů.

https://limityjsmemy.cz

Staňte se výtvarníkem!

Máme pro vás zadání i drobnou odměnu. Chcete podpořit dobrou věc a připojit se k našim umělcům?

NOVINKY

>>
4.6.
Letní série obsahuje 7 krásných motivů!
Dneska vyšla nová série Charity Gums. Sálá z ní sluníčko a skotačí na ní koníci…
31.5.
Nová série je skoro tu!
V pondělí 4. 6. 2018 vydáme červnovou sérii. Těšit se můžete na letní, pražský…
26.4.
Dyzajn market Léto 2018
Budeme tam!  https://www.facebook.com/events/224003941704349/