LEDOVEC, o. s.

 

Ledovec nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu a pomoc při udržování a zlepšování kvality jejich života ve společnosti.

Grant společnosti CharityMints je využit na celorepublikový projekt „Cirkus Paciento v psychiatrických léčebnách“

Ačkoli pacienti psychiatrických léčeben mají zajištěn základní servis, stimulů k samostatné a smysluplné akci, zvýšení motivace a tím i uzdravení se jim příliš nedostává. Rezignaci pacientů se rozhodl čelit plzeňský tým organizace Ledovec, která v léčebnách organizuje čtyřdenní aktivizační program zakončený „velkolepým představením“ se zapojením samotných pacientů.

Cirkus působí jako prostředí pro „bezpečné bláznění“, a zároveň jako terén, kde vynikne výjimečnost jednotlivce. Představení zahrnuje řadu pitoreskních a absurdních kousků, kde se stírá hranice mezi blázněním a normalitou. Pacienty během čtyř dnů neuzdraví, ale přinesou jim pozitivní vzpomínky na pobyt v léčebně, aktivizují je a vytrhují ze stereotypu, motivují k léčbě.

Cirkus Paciento navštíví každý rok nejméně 5 psychiatrických léčebech, v každné z nich až 15 oddělení a uspořádá představení pro cirka 100 až 300 diváků. Samotná organizace Ledovec kromě toho založila první agenturu podporovaného zaměstnání v kraji a iniciovala vznik prvních sociálních firem. Ledovec poskytuje v plzeňském kraji služby odborného sociálního poradenství, sociální rehabilitace, denního stacionáře a chráněného bydlení.

www.ledovec.cz
www.cirkuspaciento.cz

 

 

Staňte se výtvarníkem!

Máme pro vás zadání i drobnou odměnu. Chcete podpořit dobrou věc a připojit se k našim umělcům?

NOVINKY

>>
4.6.
Letní série obsahuje 7 krásných motivů!
Dneska vyšla nová série Charity Gums. Sálá z ní sluníčko a skotačí na ní koníci…
31.5.
Nová série je skoro tu!
V pondělí 4. 6. 2018 vydáme červnovou sérii. Těšit se můžete na letní, pražský…
26.4.
Dyzajn market Léto 2018
Budeme tam!  https://www.facebook.com/events/224003941704349/