HOSPIC SV. JANA N. NEUMANNA

 

 

Posláním tohoto zařízení je poskytování paliativní péče nemocným v Prachaticích a okolí. V posledních chvílích života je pro každého člověka nejdůležitější domov a blízkost rodiny. V naprosté většině případů ale lidé v Češku umírají v ponuré atmosféře nemocnice.  Alternativa přitom existuje - v podobě hospicu, který poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž medicína vyčerpala všechny své možnosti. Klientům hospicu je zaručeno, že nebudou trpět nesnesitelnou bolestí, v posledních chvílích nezůstanou sami a za každých okolností si zachovají svou lidskou důstojnost.

 

Hospic sv. Jana N. Neumanna, který disponuje 30 specializovanými lůžky (na proleženiny), poskytuje služby v okolí Prachatic už více než pět let. Za tu dobu doprovodil na „druhý břeh“ přes 900 umírajících a péči věnoval i jejich rodině.  Od loňska nabízí i domácí hospicovou péči a do budoucna chce dokončit výstavbu zařízení pro lidi trpící Alzheimerovou demencí.

 

Snadnou existenci ale zaručenou nemá. Přes veškerou snahu se jeho vedení zatím nepodařilo přesvědčit většinu zdravotních pojišťoven o prospěšnosti této péče pro pacienty a uzavřít s nimi smlouvy o jejím poskytování a úhradě. Pomáhat umírajícím tak hospic zvládá jenom díky dárcům a sponzorům.

 

S pomocí grantu CharityMints bude moci být nabídnuta paliativní péče hospicu i pacientům, kteří si přejí zůstat v domácím ošetření, tedy v blízkosti rodiny.

 

Co je Hospic?

Hospic - není léčebnou dlouhodobě nemocných

Hospic - není domovem důchodců

Hospic - není nemocnicí

Hospic - není sanatoriem

 

Zakladatelka hospicového hnutí u nás - MUDr. Marie Svatošová říká" : "Hospic je umění doprovázet."

 

 

www.hospicpt.cz

 

 

Staňte se výtvarníkem!

Máme pro vás zadání i drobnou odměnu. Chcete podpořit dobrou věc a připojit se k našim umělcům?

NOVINKY

>>
4.6.
Letní série obsahuje 7 krásných motivů!
Dneska vyšla nová série Charity Gums. Sálá z ní sluníčko a skotačí na ní koníci…
31.5.
Nová série je skoro tu!
V pondělí 4. 6. 2018 vydáme červnovou sérii. Těšit se můžete na letní, pražský…
26.4.
Dyzajn market Léto 2018
Budeme tam!  https://www.facebook.com/events/224003941704349/